• Polski
 • English
 • Metodyka nauczania

  "Uczenie się nie jest procesem odbywającym się wyłącznie w głowie."

  Otoczenie, które stymuluje

  W przypadku dzieci nauka często postępuje przez doświadczanie i zabawę. Nasze przedszkole Wilanów przygotowało program edukacyjny, w którym łączone są elementy pobudzające rozwój umysłowy oraz fizyczny podopiecznych.
  Dzięki nauce interaktywnej uczymy dzieci poprzez przekazywanie im informacji o otaczającym je świecie. Rozwijamy inteligencję, co przekłada się na wiele aspektów przyszłego życia. Proponujemy kontakt z grami oraz zabawami komputerowymi, co sprawia dzieciom radość i daje im szansę poszerzania wiedzy.

  Kontakt z przyrodą

  Obcowanie z przyrodą jest naturalną drogą do zdobywania przez dziecko informacji o otaczającym świecie. Nasze przedszkole dwujęzyczne Warszawa przygotowało programy tematyczne związane z porą roku oraz zmieniającą się wówczas przyrodą. Organizujemy zajęcia na świeżym powietrzu i wycieczki na łono natury. W ten sposób dzieci poznają na początku drzewa, kwiaty i inne rośliny, zwierzęta, a z czasem zdobywają wiedzę o świecie i kosmosie.

  Muzyka

  Rozwój muzyczny wpływa nie tylko na przyszłe gusta, ale również na wiele innych aspektów w życiu. W przedszkolu dzieciom towarzyszy muzyka, która spełnia wiele zadań: dodaje energii, poprawia pamięć i koncentrację, a także redukuje stres.
  Nasi podopieczni mają szansę poznać zarówno muzykę współczesną, jak też ludową, etniczną oraz poważną. Podczas zajęć samodzielnie śpiewają po polsku oraz angielsku. Terapia z użyciem muzyki prowadzona jest również w czasie leżakowania.

  Rozwój ruchowy

  Z badań naukowców wynika, że problemy dzieci z nauką wynikają z blokady chemiczno-elektrycznej w przekazywaniu informacji do mózgu. Winna temu może być zbyt mała aktywność fizyczna.
  Nasze przedszkole Wilanów organizuje proste ćwiczenia, które wspomagają koncentrację poprzez poprawienie połączeń między obiema półkulami mózgu. Jednocześnie właściwie przystosowane ćwiczenia kinezjologiczne wspomagają koncentrację i sprawiają, że nauka przychodzi dzieciom łatwo i naturalnie. Są też świetnym wsparciem w doskonaleniu koordynacji ruchowej i redukcji stresu.
  Dodatkowo dzieci mają okazję skorzystać z zajęć dodatkowych raz w tygodniu. W ich trakcie specjalista prowadzi ćwiczenia z zakresu gimnastyki korekcyjnej.

  Zajęcia plastyczne

  Poprzez prace plastyczne dzieci mają okazję wyrażenia własnych emocji i pokazania swojego charakteru. To świetna okazja do rozwoju wyobraźni, a także ćwiczenia małej motoryki. Regularne zajęcia plastyczne sprawiają, że czteroletnie dziecko jest w stanie przygotowywać się do nauki pisania.
  Projekty i prace plastyczne, które organizuje nasze przedszkole niepubliczne w Warszawie, przygotowywane są indywidualnie albo w grupie. Te drugie dają dzieciom szanse na budowanie relacji i współpracę. To też moment, w których przedszkolaki uczą się, jak różne mogą być interpretacje zdarzeń i spojrzenia na to samo zagadnienie.