• Polski
 • English
 • Metodyka nauczania

  "Uczenie się nie jest procesem odbywającym się wyłącznie w głowie."

  Stymulujące otoczenie

  Dzieci uczą się najlepiej tego czego doświadczają wszystkimi zmysłami. Dlatego też nasz program edukacyjny łączy elementy stymulujące rozwój fizyczny i umysłowy dziecka.

  Uczymy poprzez przekazywanie informacji o świecie. Stosujemy nowoczesne formy nauki interaktywnej, które stanowią bazę, na której buduje się inteligencję dającą nieocenione efekty.

  Proponujemy na zajęciach gry i zabawy z wykorzystaniem nowoczesnych programów komputerowych, które są formą edukacji i dużą frajdą dla dzieci.

  Kontakt z przyrodą

  Bardzo ważną rolą w programie jest nabywanie przez dzieci umiejętności i potrzeby obcowania z przyrodą. Zaczynamy od najróżniejszych drzew, kwiatów, ptaków, roślin, aż do ich miejsca w świecie i kosmosie.

  Programy tematyczne ściśle powiązane są ze zmieniającą się przyrodą i porą roku wokół nas. Liczne wycieczki i wyjścia są doskonałą formą zbliżenia się do natury.

  Muzyka

  W naszym przedszkolu każdego dnia nieodłącznie towarzyszy dzieciom muzyka. Muzyka zmniejsza stres, dodaje energii i poprawia pamięć.

  Dzieci słuchają muzyki poważnej, ludowej, etnicznej, a także współczesnej. Same śpiewają na zajęciach i rytmice zarówno po polsku jak i po angielsku. Muzyka jest terapią i towarzyszy dzieciom podczas leżakowania.

  Zajęcia ruchowe

  Według kinezjologów główną przyczyną kłopotów z nauką jest blokada chemiczno-elektrycznego przekazu informacji w mózgu.

  Dobrym lekarstwem na polepszenie koncentracji są proste ćwiczenia, które odblokowują połączenia między prawą i lewą półkulą mózgową. Wiele ćwiczeń kinezjologicznych pomaga zwiększyć koordynację i zmniejszyć stres. Sprawiają, że nauka staje się łatwiejsza i bardziej naturalna.

  Raz w tygodniu specjalista od gimnastyki korekcyjnej prowadzi zajęcia dbając o prawidłowy rozwój ciała.

  Zajęcia plastyczne

  To jeden z elementów metod czynnych dających dzieciom możliwość wyrażania siebie, swoich emocji, poszerzania swojej wyobraźni.

  Wszystkie prace plastyczne oraz projekty wspólnie wykonywane w grupie to też element budowania relacji wśród dzieci i nauka współpracy. Możemy zaobserwować jak kształtuje się wyobraźnia dzieci i jak odmiennie mogą one interpretować różne zdarzenia.

  Ćwiczymy małą motorykę, tak aby już 4-latek mógł rozpocząć przygotowanie do nauki pisania.