Wyżywienie

W naszej szkole w zakresie przygotowywania obiadów korzysztamy z usług sprawdzonej, rodzinnej firmy kateringowej, która przygotowuje domowe obiady wyłącznie dla nas. Śniadania i podwieczorki przygotowujemy w szkolnej kuchni, na miejscu.

Dzieci spożywają posiłki w jadalni, mając często możliwość samodzielnego dokonywania wyboru tego co jedzą z proponowanego menu. Staramy się, aby dzieci wszystko zjadały, ale ich nie zmuszamy.

 

Zapewniamy 3 posiłki dziennie:

  • Śniadanie połączone z talerzem owoców
  • Obiad dwudaniowy 
  • Podwieczorek

Dzieci mają ciągły dostęp do wody źródlanej oraz owoców i warzyw.

 

W indywidualnych przypadkach uwzględniamy diety i przygotowujemy specjalne menu.

 

Żywienie dziecka w okresie przedszkolnym i szkolnym to wielka odpowiedzialność. Prawidłowe odżywianie w dużej mierze decyduje o tym, jak szybko dziecko będzie chłonęło wiedzę i jak będzie rozwijało się w dalszych latach. Dlatego przywiązujemy dużą uwagę do żywienia dzieci w szkole. Dbamy o to, aby cały jadłospis oparty był o normy żywieniowe i przyjęte standardy żywienia dzieci w wieku szkolnym, określone przez instytut Żywności i Żywienia i akceptowane przez Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne. Kupujemy produkty najwyższej jakości, od sprawdzonych dostawców. Czujemy się odpowiedzialni za jakość zdrowotną i smakowitość posiłków w naszej szkole, dlatego wciąż poszerzamy wiedzę na temat jakości posiłków, składników pokarmowych, dotyczących norm, ale i gustów naszych dzieci.

 

plik do pobrania: