Szkoła Wilanów

Polish British Academy of Warsaw to niepubliczna szkoła w Warszawie, której misją jest nauczanie dzieci według brytyjskiego programu edukacji, ale z zachowaniem najwyższych standardów nauki języka polskiego. Jesteśmy jedną z ponad 200 szkół na całym swiecie, które należą do Council of British International Schools (COBIS). Polish British Academy of Warsaw (PBA) to szkoła, w której językiem wykładowym jest język angielski

Dzieci uczęszczające do prywatnej szkoły w warszawskim Wilanowie rozwijają swoje zainteresowania w ramach warsztatów i zajęć dodatkowych, takich jak tenis, joga czy gra na pianinie. Z własnego doświadczenia wiemy, że każdy uczeń nosi w sobie ogromny potencjał twórczy. Wystarczy tylko odpowiednio ukierunkować jego naturalne zdolności.

Niepubliczna szkoła dwujęzyczna

Dobra znajomość języków obcych, a przede wszystkim języka angielskiego, daje uczniom naszej warszawskiej szkoły dwujęzycznej znaczną przewagę nad rówieśnikami. Dwujęzyczność symultaniczna, czyli nauka dwóch języków równocześnie, to ogromna szansa dla młodego człowieka. Im szybciej dziecko zacznie oswajać się z językiem obcym, tym lepsze efekty uzyska. Dzięki temu, że zajęcia w szkole prowadzone są w języku angielskim, dzieci w naturalny sposób posługują się nim poza lekcjami. Stały kontakt z wykwalifikowanymi nauczycielami i native speaker"ami pozwala uczniom efektywnie przyswajać nowe wyrażenia oraz słownictwo. Co więcej, dzieci mają również możliwość nauki języka hiszpańskiego i francuskiego.

Wyjątkowa oferta naszej szkoły

Z bogatej oferty naszej szkoły prywatnej korzystają dzieci z Warszawy i okolic. Rodzice cenią sobie profesjonalizm i zaangażowanie kadry w rozwój każdego ucznia. Z pasją przekazujemy wiedzę otwartemu na świat młodemu pokoleniu, a co za tym idzie, zapewniamy mu solidne przygotowanie do startu w dorosłe życie. Nasi uczniowie mają możliwośc współpracy ze szkołami z całego świata, mogą uczestniczyć w międzynarodowych zawodach i konkursach, a na zakończenie roku szkolnego otrzymują polskie i brytyjskie świadectwa ukończenia nauki. Realizujemy równolegle program nauczania według polskiej podstawy programowej MEN oraz brytyjskiej British National Curriculum. Podlegamy kontroli polskiego Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz brytyjskiego Departamentu Edukacji (DFE).  

Program edukacyjny PBA

Nasz sposób nauczania daje dzieciom przewagę w zakresie kreatywnego myślenia, elastyczności poznawczej oraz rozwiązywania problemów.

Stwarzamy dzieciom możliwość ogólnego rozwoju emocjonalnego i poznawczego. Dajemy podstawy rozwoju strategii uczenia się "na całe życie" i "przez całe życie", rozwoju wszechstronnej wiedzy o sobie, swoim środowisku i świecie.

Edukacja na poziomie szkoły podstawowej umożliwia podjęcie nauki w szkole ponadpodstawowej o profilu zarówno anglojęzycznym, jak również w szkole całkowicie polskiej z rozszerzeniem językowym.

Obywatele świata

Kształcimy w języku angielskim, ale poszerzamy kompetencje i umiejętności językowe naszych uczniów wprowadzając do programu szkoły podstawowej również inne języki obce. Są one dla dzieci narzędziem do zdobywania wiedzy, pomagają swobodnie funkcjonować w międzynarodowej rzeczywistości.  

Pielęgnujemy w naszych uczniach zasadę poszanowania i tolerancji dla tradycji, różnych narodowości i grup kulturowych oraz wpajamy zasady respektowania odmienności jako elementu nowoczesnego świata.

Odkrywanie potencjału

W naszej szkole zapewniamy indywidualne podejście do każdego ucznia. Małe grupy umożliwiają nam odkrywanie i pielęgnowanie talentów dzieci. W codziennej pracy z uczniem zwracamy uwagę na jego gotowość do pokonywania kolejnych etapów edukacji.

Zdrowe żywienie i aktywnośc fizyczna

Wśród naszych uczniów promujemy zdrowy styl życia. Dużą wagę przywiązujemy do ruchu, oprócz tradycyjnych zajęć fizycznych, dzieci w szkole rozpoczynają swoją przygodę z różnymi dyscyplinami sportu.

Propagujemy zdrowe żywienie. Posiłki, które zapewniamy dzieciom są pełnowartościowe, przygotowane z najlepszej jakości produktów. Każdego dnia w głównym hallu szkoły, dzieci mogą poczęstować się świeżymi owocami i warzywami oraz wodą. W naszej szkole nie mamy sklepików czy maszyn ze słodyczami lub niezdrowymi napojami.  Zdrowe żywienie i aktywność  fizyczna sprzyja prawidłowemu rozwojowi dzieci i lepszym wynikom w nauce. Sport pomaga naszym dzieciom w wypracowaniu samodyscypliny, koncentracji, powoduje, że nauka staje się bardziej efektywna a samoocena dzieci wzrasta.

Współpraca

Nauczyciel i psycholog wspierają dziecko w trudnościach edukacyjnych jak i emocjonalnych. Współpracują ściśle z rodzicami w procesie kształtowania osobowości dziecka. Znaczenie domu rodzinnego, szkoły, środowiska, w którym dziecko dorasta ma tu bardzo duże znaczenie.  

Dogodna lokalizacja

Nasza szkoła podstawowa znajduje się w Wilanowie przy ul. Wiertniczej 75, przy jednym z głównych szlaków komunikacyjnych Warszawy. Nasi uczniowie dojeżdżają do nas z Wilanowa, Sadyby, Mokotowa, jak również z Konstancina i okolic.