Tenis

 Będziemy prowadzić od września 2014 r 2 x w tygodniu tenis na kortach ziemnych. Dzieci dzielimy na grupy pod wzg ich umiejętności. Zapewniamy transport naszym busem.

Opis zajęć

Zajęcia tenisowe odbywać będą się zgodnie z metodologią programu Tenis10. Są zatem skierowane do dzieci od 3 do 10 roku życia. Zajęcia wypełnione zabawą i śmiechem, ale przynoszące wymierne skutki pedagogiczne i sportowe, a przede wszystkim znacząco wpływające na ogólną sprawność ruchową i koordynację dzieci.

Dla grupy sportowej, nasze spotkania z dziećmi organizowane będą na wybranych kortach tenisowych. Wykorzystywać będziemy między innymi pachołki, balony, miękkie piłki, siatkę i znaczniki. Wszystko bezpieczne dla dzieci. W zależności od liczności grupy, zajęcia mogą być przeprowadzone dwa razy w tygodniu od 30 do 45 minut. Dodatkowo raz w tygodniu odbywać się będą sportowe zajęcia ogólnorozwojowe, których celem jest kształtowanie i utrwalanie nawyku prawidłowej postawy oraz sprawności ogólnej i koordynacji dzieci. Zajęcia ogólnorozwojowe nie ograniczają się jednak tylko do ćwiczeń stricte motorycznych. Uwzględniamy w nich bowiem także zadania, które pozwalają ćwiczyć koncentrację i pamięć, spostrzegawczość, i to w odniesieniu do realnych sytuacji, z którymi styka się dziecko (np. konieczność szybkiego rozróżnienia kolorów używanych w sygnalizacji świetlnej). Dostarczamy zatem bodźców do wszechstronnej aktywności wpływającej korzystnie na rozwój dziecka.

Trenerzy

 Trener prowadzący - Sylwia Cwyl „Przygodę tenisową rozpoczęłam w klubie tenisowym AM Tenis na warszawskim AWFie 17 lat temu. Na pierwszym roku studiów na Akademii Wychowania Fizycznego moja przygoda z tenisem przekształciła się w organizatora i prowadzącą "Przedszkole Tenisowe" w AM Tenis. Podczas studiów zdobyłam uprawnienia instruktora sportu w tenisie a następnie trenera II klasy. Posiadam również tytuł instruktora pływania, młodszego ratownika oraz instruktora badmintona. Obecnie 6 rok pracuję w Szkole Podstawowej Nr 319 im. Marii Kann na warszawskim Ursynowie, prowadząc klasy sportowe o profilu "Trening ogólnorozwojowy z elementami sportów rakietowych". Jestem autorem tego programu i pracuję na nim ze swoją klasą wychowawczą.”

 Trener zajęć ogólnorozwojowych - Mariusz Rokita „ Tata 4 letniego Bruna, mgr wychowania fizycznego, trener personalny, instruktor sportu i rekreacji ruchowej o specjalności samoobrona. Nauczyciel wychowania fizycznego. Szkoleniowiec samoobrony w placówkach oświatowych. Autor licznych branżowych publikacji. Wielokrotny uczestnik festynów sportowych, akcji „Zima w mieście”, wychowawca oraz instruktor na SKSach, oraz obozach sportowych dla dzieci.”

Trener koordynator - Marta Gapińska „Absolwentka Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania (tytuł magistra) oraz Europejskiej Akademii Fotografii (studia podyplomowe). Wieloletnia zawodniczka (tenis ziemny) MKT Łódź oraz Łódzkiego Klubu Sportowego. Instruktorka tenisa, ukończyła kurs instruktorski w Polskim Związku Tenisowym. Następnie przez wiele lat prowadziła jako samodzielny trener najmłodsze grupy dzieci w Łódzkim Klubie Sportowym. Jest współzałożycielem, trenerem, a także trenerem koordynatorem w projekcie Kids&Tennis. Od 3 lat prowadzi zajęcia z grupami dzieci w szkołach i przedszkolach.”