Zajęcia dodatkowe

Zapraszamy dzieci do udziału w różnorodnych zajęciach dodatkowych organizowanych na terenie przedszkola. Odbywają się one popołudniami, zazwyczaj po godzinie 14.30 i są dodatkowo płatne.

Każde dziecko oraz każdy rodzic może uczestniczyć w lekcji próbnej, aby zdecydować o zapisaniu dziecka na konkretne zajęcia.

W roku przedszkolnym 2015/2016 proponujemy:

 • gimnastykę artystyczną
 • karate
 • mini tenis
 • spotkanie ze sztuką
 • nauke gry na keyboardzie (zajęcia indywidualne)
 • logopedię (zajęcia indywidualne)
 • język - ustalany na spotkaniach z Rodzicami
 • zajęcia dramowo-teatralne
 • zajęcia taneczne
 • bricks4kids; budowanie z klocków Lego

 

Zajęcia dodatkowe prowadzą:

 

 

Gimnastyka artystyczna

sekula.j. kids academy przedszkole dwujęzyczne w wilanowie Warszawa

Julia Sekuła 

 • absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie
 • laureatka medalu im. Gilewicza za osiągnięcia i wyniki w nauce
 • trener gimnastyki artystycznej, w swojej karierze zawodniczej nie raz stawała na najwyższym podium zdobywając tytuł Mistrzyni Polski w układach zespołowych
 • współzałożycielka SportyFlower - spółki działającej w strefie organizacji sportu i rekreacji dla dzieci

 

"Praca z dziećmi dodaje mi życiowej energii! W Kids' Academy podczas zajęć z gimnastyki artystycznej wprowadzam dziewczęta w zaczarowany świat najpiękniejszego sportu, pełnego estetyki, delikatności ale i dynamiki oraz ekspresji ruchu."

 

Karate

kids academy przedszkole dwujęzyczne w wilanowie Warszawa marianna sulima

Marianna Sulima-Nurkiewicz

 • absolwenta Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki w Warszawie na Wydziale Wychowania Fizycznego
 • instruktor Karate Kyokushin, które trenuje ponad 15 lat
 • posiadaczka 1 stopnia kyu
 • od 2004 roku pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej

 

Moje motto, które towarzyszy mi w moim sportowym życiu:

"Będziemy dążyć do opanowania sztuki karate, aby kiedyś nasze ciało i zmysły stały się doskonałe". fragment Przysięgi Dojo

 

 

Spotkanie ze sztuką

 kids academy przedszkole dwujęzyczne w wilanowie Warszawa patrycja kowalewska

Patrycja Kowalewska

"Twórczość jest motorem działań każdego człowieka. Sztuka w edukacji dzieci spełnia wiele ważnych funkcji.
Tematem moich zajęć będzie spotkanie - triada: nauczyciela -  przewodnika, dziecka - wrażliwego twórcy i świata - rzeczy, ludzi i ich emocji.
Bardzo ważne dla mnie jest, by dziedziny sztuki i nauki przeplatały się ze sobą. Dzięki temu dzieci wzrastają w poczuciu harmonii, współistnienia i współzależności człowieka, nauki i sztuki. Wychowanie plastyczne pobudza dzieci do wyrażania własnych myśli i przeżyć oraz wyzwalania napięć. Sztuce dzieci powierzają swoje tajemnice.
Dziecko tworząc zdobywa bogatą wiedzę na temat własnej osoby i innych. Staram się, by każde dziecko czuło, iż jego wysiłek twórczy jest doceniany a jego dzieło wzbudza podziw i radość u innych.  Zajęcia, które prowadzę maja motto: Każdy z nas ma w sobie piękno. Tylko trzeba je uwolnić. Każdy z nas obdarowany został szczególnym talentem. Tylko należy go pielęgnować. Aby rozwijać się trzeba tworzyć, aby tworzyć trzeba umieć kochać siebie i innych."
 

 

 

 

Mini Tenis

 

"Celem nie jest wychowanie mistrza. Celem jest wychowanie ludzi kochających sport i aktywne spedzanie czasu".

To co dodatkowo wyróżnia nasze podejście, to przede wszystkim skupienie się na takim doborze rodzaju zajęć i sposobie ich prowadzenia, by można je prowadzić bezpośrednio w placówce. Bez kłopotliwych i czasochłonnych dojazdów na obiekty sportowe. Na zajęciach trenerzy stwarzają atmosferę zabawy, zachowując przy tym zdrowe zasady sportowej rywalizacji.

 

 

Bricks4Kidz

   To zajęcia, na których uczymy się, budujemy i bawimy się z Lego. Zajęcia zaprojektowane są tak aby wprowadzić dzieci w podstawy nauk ścisłych, inżynierii, architektury i matematyki. Pedagodzy z kilkuletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi podczas zajęć uczą zaangażowania dzieci w wykonywany projekt, rozwijają ciekawość świata i kreatywność. Uczniowie uczą się skupienia, gdyż każdy z projektów posiada kontekst, gdyż na naszych zajęciach model poprzedzony jest prezentacją i wprowadzaniem w treść aktualnych zadań. Zajęcia praktyczne angażują wszystkie zmysły, rozwijają zdolności matualne i motoryczne. Uczą uważności, gdyż uczniowie muszą postępować krok po kroku według instrukcji. Tworzenie modeli pobudza wyobraźnię, gdy dziecko dąży do osiągniecia efektu, jednocześnie poznaje proces działania mechanizmu, który tworzy. Jest to szczególnie ważne dla rozwoju myślenia abstrakcyjnego i technicznego.

 

Taniec

 

Oskar Żołądkiewicz

Taniec uprawiam od ponad 10 lat. Posiadam najwyższą klasę taneczną "S" w stylach standard i latin. Posiadam tytuł licencjata o specjalności Animacja Kultury, zdobyty na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wykształcenie w tym kierunku pozwala mi na prowadzenie zajęć z dziećmi i młodzieżą w sposób atrakcyjny, nietuzinkowy, ciekawy i wesoły. U mnie na zajęciach tanecznych nikt nie ma prawa się nudzić!

 

 

Zajęcia teatralne / aktorskie

Ewa Andruszkiewicz

 

Zajęcia mają charakter arteterapii. Celem zajęć jest rozwinięcie wyobraźni dziecka, ośmielenie dziecka nieśmiałego,

wzmocnienie koncentracji i skupienia,wzmocnienie świadomości ciała, praca nad głosem, wyostrzenie refleksu,

pobudzenie wrażliwości i empatii, uczenie precyzji i cierpliwości,kreacja, praca nad emocjami, zabawa bez zabawek.